Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’ye Anadolu Efes BG sponsor oldu

Posted by

Acun Ilıcalı’nın geçtiğimiz yıl satın aldığı İngiltere Championship takımı Hull City, Anadolu Efes BG ile sponsorluk muahedesi yaptı.

Bu dönem yaptığı transferlerle ses getiren Hull City’nin formalarının sırtında, şirketin yurt dışı için üretilen ve dünyanın 70’ten fazla ülkesine sattığı markasının ismi yer alacak.

Kadrosunda Ozan Tufan, Doğukan Sinik, Dimitris Pelkas, Jean-Michael Seri, Benjamin Tetteh, Allahyar Sayyadmanesh, Adama Traore ve Oscar Estupinan üzere tanıdık isimleri bulunduran Championship grubu, ligi üst sıralarda tamamlayıp Premier Lig’e yükselmeyi hedefliyor.

HULL CITY’DE YENİ DÖNEM

Ocak ayında Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Acun Medya’nın Hull City’yi satın alma süreçleri tamamlandı ve kadronun tüm denetimini devraldığı duyuruldu.

Ilıcalı resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bugün en büyük hayallerimden birini gerçekleştirdiğim için memnunum. Hull City ile hoş bir seyahate başlıyoruz. Taraftarlarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz çok büyük hayallerimiz ve gayelerimiz var” sözlerini kullanmıştı.

“HAYALİM TÜRKİYE’NİN YURT DIŞINDAKİ TEMSİLCİSİ OLMAK”

Daha evvel yaptığı açıklamada Türk bayraklarını tribünlerde dalgalandırdığını aktaran Acun Ilıcalı, “Benim hayalim, grup olarak Türkiye’nin yurt dışındaki temsilcisi olmak. Türk halkının sahiplendiği bir ekip olmak, bu hoş kentin hoş insanlarıyla vatandaşlarımızı buluşturmak, dünyanın görmediği bir birlikteliği yaşamak. Hayalim İngiltere ile Türk insanını birleştirmek ki bütün dünyaya örnek olacağız. Hull City’yi Türklerin Türk kenti üzere görmesini, birebir halde oranın insanlarının da Türkiye’yi ikinci vatanları üzere görmesini istiyorum. Genelde gerçekleştiriyorum hayallerimi, umarım bunu da gerçekleştiririm.” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.