Alpay Özalan’ın gaye aldığı Akşener’in danışmanı: ‘Sana bu twiti gönderen Fahrettin âlâ bilir ki…’

Posted by

TBMM Yönetim Amiri ve AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in yeni danışmanı Fatih Demirkol’u 2015’te yaptığı bir toplumsal medya paylaşımı üzerinden amaç aldı.

AKP’li Özalan, sözkonusu periyotta, Demirkol’un FETÖ’nün kapatılan yayın organı STV’yle ilgili Twitter hesabından “#STVyeKarartma” biçimindeki etiket çalışmasına katılarak yaptığı “Diktatör iş başında Stv yapılan karatmayı kınıyorum. Basın özgürdür” paylaşımını hatırlattı.

Özalan, paylaşımında “Meral Akşener’in yeni danışmanının paylaşımı şaşırtmadı! Genel Lideri Meral Akşener’den hiç farkı yok” diye yazdı.

“GENEL MERKEZ DESTEKLEMİŞTİ”

Demirkol, bunun üzerine Özalan’a bir karşılık verdi. O tarihte Tokat MHP Vilayet Lideri olduğunu belirten UYGUN Partili isim, Özalan’a Cumhurbaşkanı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun’a göndermede bulunarak şöyle seslendi:

“Sana bu twiti gönderen Fahrettin âlâ bilir ki bu twit MHP Genel Merkezinin desteklediği bir TAG çalışmasıydı. Biz o gün o hali gösteren MHP ile daha sonra hesaplaşarak DÜZGÜN Partiyi kurduk. Siz de MHP ortak oldunuz!!!”

Editörün notu: İlgili toplumsal medya paylaşımları olduğu üzere aktarılmıştır, imla ve mana bozuklukları paylaşım sahiplerine aittir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.