Art Sokaklar’ın Suat’ını yıkan haber! Dizide birlikte yer almışlardı lakin…

Posted by

Erler Sinema imzalı, 31 Temmuz 2006 tarihinde Kanal D’de yayınlanmaya başlayan ve direktörlüğünü Orhan Oğuz’un yaptığı, senaryosunu Ozan Yurdakul ve Sinan Yurdakul’un yazdığı Art Sokaklar, 16 dönemdir seyirci karşısına çıkıyor.

2022-2023 yılında 17. dönemi ile seyirci karşısında olmaya hazırlanan diziden bugüne kadar sayısız oyuncu geldi – geçti.

Bu oyunculardan birisi olan Figen Cihan, dizide Hüsnü Çoban’ın eşi Suat Çoban karakterine hayat verdi.

1965 yılında Ankara’da doğan Figen Cihan, Bir Demet Tiyatro’da oynadığı “Elmas” karakteriyle tanındı.

Tiyatro ve dizilerde yer alan oyuncunun asıl ünü ise Art Sokaklar sayesinde geldi. Art Sokaklar’ın Suat’ı olarak anılan Figen Cihan, büyük bir acıyla sarsıldı.

Pek çok üretimde yer alan ve son olarak da Günahsızlar Apartmanı’nda yer alan Süreyya Gürsel Cihan, hayatını kaybetti.

Meğer ablasıymış…

Evlilik Hakkında Her şey, Suskunlar, Art Sokaklar, Destan, Sen Çal Kapımı, Kırmızı Oda, Yasak Elma ve son olarak Günahsızlar Apartmanı üzere üretimlerde rol alan oyuncunun kardeşi tanıdık çıktı.

Arka Sokaklar’ın Suat’ı Figen Cihan’ın, Süreyya Gürsel Cihan’dan 3 yaş büyük ablası olduğu öğrenildi. Figen Cihan tarafından hususa dair rastgele bir açıklama gelmedi.

Olayın geçmişi

İddiaya nazaran gece arkadaşları ile bir restoranda eğlenen ünlü oyuncu, gece ilerleyen saatlerde Sancaktepe’de bir meskene gitti. Sabah etraftaki vatandaşlar yerde hareketsiz yatan kişiyi görmesi üzerine durumu polis ve sıhhat gruplarına haber verdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları yerde hareketsiz halde yatan kişinin hayatını kaybettiğini tespit etti. Yapılan incelemelerin akabinde hayatını kaybeden kişinin Günahsızlar Apartmanı’nda rol alan oyuncu olduğu tespit edildi.

Polisten alınan bilgilere nazaran TRT’de yayınlanan Paklar Apartmanı’nda rol alan 54 yaşındaki Süreyya Gürsel Cihan, hayatını kaybetti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.