Bera Holding’den çalışanlarına ek artırım

Posted by

era Holding, çalışanları yüzde 20+1.000 lira ek artırım kararı aldı. Hususa ait Bera Holding’den yapılan açıklamada, salgının tetiklemiş olduğu ve ardından Ukrayna-Rusya savaşı ile daha da barizleşen olumsuz global tesirler ışığında, ülke olarak ekonomik tehditlerin hakim olduğu sıkıntı bir periyottan geçildiği belirtildi.

Çalışanların bu ve gibisi belirsizlik ortamlarında iş teminatının sağlanması ve ailelerinin emsal aksiliklerden minimum biçimde etkilenmesinin odak alanları olduğu vurgulanan açıklamada, böylesine büyük küresel ve ulusal aksiliklere rağmen, fedakar halde holdingi ve ülkeyi büyütmeye devam eden çalışanların fiyatlarını 6 aylık kısa bir müddetin akabinde yine gözden geçirme gerekliliğinin doğduğu söz edildi.

Açıklamada, holding bünyesinde maaş artırımlarının yıllık olarak belirlendiği, buna karşılık orta periyotlarda artırım uygulamasının yapılmadığı aktarıldı.

2022 yılı başında yapılan yüzde 50’lik manalı artışa karşın, çalışanların maruz kaldığı yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı sonrasında yeni kararlar alındığı belirtilen açıklamada, şu tabirlere yer verildi: “1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere tüm çalışanlarımıza yüzde 20+1.000 TL ek fiyat artışı kararı alınmıştır. Bilhassa alt fiyat bandında yer alan çalışanlarımızı merkezime aldık. Yapmış olduğumuz bu düzenleme ile düşük bantta yer alan arkadaşlarımızda yüzde 43 üzere pahalı bir artış oranına ulaşılmıştır. Yeni düzenleme Ocak 2022’ye kıyasla toplamda yüzde 83’e varan bir artışa da işaret etmektedir. Bera Holding olarak son yıllarda elde etmiş olduğumuz istikrarlı finansal başarılarımızın çalışanlarımız ile paylaşılması, önceliklerimiz ortasındadır. Gayemiz böylesine kuvvetli ekonomik şartlarda çalışanlarımızın refah seviyesini artırarak birlikte yeni muvaffakiyet kıssalarına imza atmak olacaktır.”

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.