Ekrem İmamoğlu’nun gidemediği Esenyurt’a AK Parti Vilayet Lideri gidince CHP’liler çıldırdı

Posted by

İstanbul’da tesirli olan sağanak yağış nedeniyle sokak ve caddeler göle döndü. Gece saatlerinde ekili olan kuvvetli yağış sonrası çok sayıda konut ve işyerini su bastı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu soluğu çabucak sağanak nedeniyle taşkın meydana gelen Esenyurt’ta aldı. İncelemelerde bulunan Bakan Soylu, yağışlar nedeniyle birinci etapta elden teslim edilmek üzere meskenleri su altında kalan vatandaşlar için 5 bin TL, dükkânları hasara görenlere ise 10 bin TL verileceğini açıkladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Konya’daki Bayram programını yarıda kesti. Yağışlar nedeniyle oluşan taşkında ziyan gören Esenyurt’ta inceleme buldu.

Yerlikaya’nın incelemelerinin akabinde yaşanan afetle ilgili basın açıklamasını AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ile birlikte yapması CHP’lileri sinirlendirdi.

“ŞİMDİ BU İMAJ KABUL EDİLEBİLİR Mİ?”

İBB Meclisi CHP kümesi sözcüsü Tarık Balyalı, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe’nin selin vurduğu Esenyurt’taki basın toplantısında İstanbul Valisi Yerlikaya’nın yanında olmasına reaksiyon gösterdi. Bu sırada pozisyonunu açık unutan Balyalı’nın bu reaksiyon tweetini Balıkesir Edremit’te tatilden attığı ortaya çıktı!

“Devletimizin Valisine her vakit hürmetimiz sonsuz lakin bu fotoğraf nedir Allah aşkına? Sayın İstanbul Valimiz yanında AK Parti’nin Vilayet Lideriyle birlikte ağır yağıştan etkilenen bölgede basın toplantısı düzenliyor. Artık bu manzara kabul edilebilir mi?”

İBB LİDERİNDEN HABER YOK

İstanbul’da tesirli olan yağış sonrasında yaşanan aksilikler sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Ali Yerlikaya ile vali yardımcıları sağanaktan etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunurken İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun ise bir defa daha alana çıkmaması dikkat çekti.

YİNE TATİLE ÇIKTI

Muğla Fethiye Uzunyurt’ta tatilde olduğu öğrenilen İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun İstanbullu güç durumdayken misyonunun başında olmaması büyük reaksiyon topladı.

‘EKREM İMAMOĞLU NEREDE’ GÜNDEM OLDU

İstanbullu sel felaketiyle boğuşurken İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun tatil yapıyor olması megakentlileri adeta isyan ettirdi.

Sosyal medya kullanıcıları ‘Ekrem İmamoğlu nerede’ diyerek yansılarını lisana getirdi.

TEPKİLER SONRASI AÇIKLAMA

Twitter’da gündemin birinci sıralarına oturan bu soru sonrası, gün sonuna yanlışsız Ekrem İmamoğlu toplumsal medya hesabından açıklama yaptı.

“AİLEMLE VİLAYET DIŞINDAYDIM”

İmamoğlu, “Bayram günü ikindi saatlerinde ailemle vilayet dışındaydım” diyerek İstanbul dışında olduğunu söz etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.