Fenerbahçe’deki ayrılığı canlı yayında açıkladı! ‘Ayrılığı kesin’

Posted by

Senad Ok’un açıklamaları şu şekilde;

Fenerbahçe’nin kanat transferi için arayışı vardı. Emre Mor daha öncede Fenerbahçe’de gündeme geldi ancak Emre’nin Avrupa’ya gitme ihtimali var. Yerli oyuncuları özellikle yönetim takip ediyor. Tabi bu sırada Jesus’a da transferler soruluyor. Karagümrük’te gösterdiği performans ile listeyi girdi. Tabi Volkan Demirel’in de yorumu önemli faktör oldu. Volkan Demirel Emre Mor için ‘ben böyle bir oyuncu görmedim’ diyor ve Fenerbahçe transfer için harekete geçiyor.

Fenerbahçe’de daha önce çalışmış yardımcı antrenörlük yapmış olan Volkan Demirel’in Emre Mor ile ilgili ‘Ben böyle bir şey görmedim’ ifadesi var. Artık kişilik ve oyun olarak da oldukça olgunlaşmış gözüküyor. Emre Mor transferi bugün açıkalanabilir. 2 milyon euroluk bir bonservisi var. Ekstra olarak da sonraki satıştan verilecek bir pay olacak.

Emre Mor geldikten sonra Ferdi Kadıoğlu kanatta oynayabilir. Fenerbahçe’nin yeni kanat transferi Ferdi Kadıoğlu olabilir yani.

Fenerbahçe’de Lemos gidecek. Fenerbahçe için biraz zayıf kaldı. Lincoln, İrfan Can çok iyi durumda. Berisha eskisine göre daha iyi ve istekli. Kendisini göstermek istiyor bu maçlarda. Hayal kırıklığı yaratan tek isim olarak Lemos denebilir. Hayal kırıklığından daha çok takım için zayıf kaldı. Samatta’nın gitmesi de söz konusu. Ancak o gitmeden önce golcü transferinin yapılmış olması gerekli. Fenerbahçe’nin kanat ve orta sahada çok güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Jesus’un bakış açısına göre bu bölge çok güçlü ve alternatifli olmalı. İrfan ve Bruma’yla kanadı açamadın Emre Mor’u oynatacaksın. Jorge Jesus’un bakış açısı bu şekilde…

Henüz transfer döneminin ortasına gelmedik. Dolayısıyla takımdaki oyunculara gelen teklifler için de erken denebilir. Bu oyuncular giderken de en az maliyetli şekilde ayrılması gerekli. Asıl mesele bu oyuncuların maaş yükünden olabildiği kadar kurtulabilmek. Yüksek maaşların belli bölümünün karşılanması gerekebilir.

Kim Min-Jae’nin kalma ihtimali arttı. Henüz resmi bir teklif yok kendisine. İlgi alaka çok fazla ama resmi teklif gelmedi. Kim, geleceğiyle ilgili ‘Olağanüstü bir teklif gelmezse ben 1 sene daha kalmak istiyorum.’ diyor. Fenerbahçe’nin önünde Dİnamo Kiev maçı var. Bu Kim için de önemli bir maç. Marcao için bugün 14-15 milyon eurolar konuşuluyorsa geçen seneki Avrupa Kupaları’ndaki performansı bunu ortaya çıkardı. Kim de kendisini Avrupa sahnesinde gösterirse çok daha iyi bir transfer yapabilir. 

Fenerbahçe’de Lemos’un gitmesi kesin fakat Caulker’ın henüz belli değil. Kamptaki performansına göre geleceğiyle ilgili karar verilecek.

Jorge Jesus’un ana planı 4-4-2. Bu planda kanatlar etkili. İkinci golcü Lincoln gibi görünüyor. Sezon içindeki ihtiyaçlara göre bu formasyonda değişiklikler olabilir tabi. Serdar, Samatta, Valencia, Berisha gibi isimler varken ve bunlar içinden herhangi bir golcü takımdan ayrılmadan yeni transferin yapılması zor.

Orta saha merkezinde iki oyuncu oynayacak. O iki formaya talip olan 6-7 tane oyuncu var Fenerbahçe’de. Bir tane daha transfer yapılacak. Ciddi bir forma rekabeti oluşacak orada. Fenerbahçe’nin forvet arkasındaki orta alan çok güçlü oldu. Eğer bir de William Carvalho gelise iyice orta sahadaki güç artacak.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.