Hamza Dağ’dan CHP’li Tuncay Özkan’ın paylaşımına üslup dersli yanıt

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “20 bin Öğretmen Atama Töreni”nde konuştu. 

Yaklaşık 60 yıldır kelam verilmemesine karşın hayata geçmeyen Öğretmenlik Meslek Kanunu sorununu çözdüklerini belirten Cumhurbaşkanı,Tüm öğretmenlerin bu süreci, en hoş halde, Ulusal Eğitim topluluğuna yakışır bir olgunlukla tamamlayacağına inandığını” lisana getirdi. “BU SIKINTIYI DAHİ İSTİSMAR EDİYORLAR”

Erdoğan, tüm bu kazanımların birilerini rahatsız ettiğini vurgulayarak şunları söyledi: 

“Açıkçası öğretmenlerimizle birlikte öğrencilerimizin, hatta topyekun eğitim sistemimizin yararına olan bu türlü bir sıkıntıyı dahi istismar edenleri görmekten ülkemiz ismine hicap duyuyorum. Türkiye’ye dair elle tutulur hiçbir projeleri olmayanların yaptığı boykot daveti, öğretmenlerimizi siyasi gereç olarak kullanmayı amaçlayan, büsbütün arka niyetli bir teşebbüstür. Bırakın artık bu boykotu falan nedir bunlar? Siz, eğitim öğretim mimarı mısınız, yoksa sokaklarda, caddelerde çapulcu olarak dolaşanlar mısınız? Bize yavrularıyla, yavrularımızla haşır neşir olacak öğretmenler lazım, o denli caddelerde, sokaklarda dolaşanlar değil. Ve ben yavrularımıza sahiden bu çeşit emeği veren öğretmenlerimizle iftihar ediyorum. Eğitim üzere direkt evlatlarımızı ve ülkemizin geleceğini ilgilendiren bir mevzuyu gündelik siyasete meze yapmak, bu bahis üzerinden öğretmenlerimizi kışkırtmak yanlışsız bir yaklaşım değildir. Öğretmenlerimizin bu tıp fitne teşebbüslerine prim vermeyeceğini biliyorum.

KILIÇDAROĞLU YENİDEN BOYKOT DAVETİ YAPTI

Erdoğan’ın açıklamalarının akabinde toplumsal medyadan paylaşım yapan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden bir boykot daveti yaptı. Kılıçdaroğlu, “Sınava girmeyin, Bay Kemal bu sorunu çözecek” dedi. 

HAMZA DAĞ’DAN “MARJİNAL SOKAK EYLEMCİSİ” BENZETMESİ

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu’nun boykot davetini eleştirdi. Dağ, şu sözleri kullandı: 

“Faturalarınızı ödemeyin”, “borçlarınızı ödemeyin”, “sınavlara girmeyin”…

Marjinal sokak eylemcisi lisanınızla daima provokasyon peşindesiniz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu. 

İşini hakkıyla yapan öğretmenlerimiz değerlimizdir. Bunu da 20 yılda yaptıklarımız net bir halde göstermektedir.TUNCAY ÖZKAN’IN PAYLAŞIMINA ÜSLUP DERSLİ CEVAP

Dağ’ın paylaşımını alıntılayan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Hayırdır Hamzacım, borçluların peşine düşmüşsün. Yoksa sen de yeni bir varlık şirketi mi kurdun? Yakında tebligatlar da göndermeye başlarsın garibanlara sen” tabirlerini kullandı. 

Hamza Dağ, Özkan’ın paylaşımına reaksiyon gösterdi. “Her türlü kaidede milletimizin yanındayız” diyen Dağ, şunları söyledi: 

“Tuncay Beyefendiciğim; Milletimiz deneyimle sabit bir biçimde bilir ki biz her türlü kaidede milletimizin yanındayız. Şirket konusuna gelince; o işten CHP’li belediyelere ihale için baskı yapıp menfaat peşinde koşanlar anlar. Sen de bilirsin ki bizim o taraklarda bezimiz yoktur.”

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.