İçişleri Bakanı Soylu, Pakistanlı mevkidaşı Khan ile telefonda görüştü

Posted by

Bakanlıktan edinilen bilgiye nazaran Soylu, Pakistanlı mevkidaşı Khan’la yaptığı görüşmede, şiddetli muson yağmurlarının neden olduğu sel afeti münasebetiyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

Selden etkilenen bölgelere insani yardımın ulaştırılması için oluşturulan hava koridorunun devam edeceğini belirten Soylu, yardım dağıtımı, çadır kentlerin oluşturulması ve alanda gereksinimlerin tespit edilmesi için AFAD Lider Yardımcısı başkanlığında, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan 10 kişilik grubun bölgeye gönderildiğini bildirdi.

AFAD’ın, Pakistan Ulusal Afet İdare Kurumu Başkanlığıyla da daima irtibat halinde olduğunu tabir eden Soylu, insani yardım gereçlerini taşıyacak trenin de yarın bölgeye hareket edeceğini kaydetti.

SELDEN ETKİLENEN PAKİSTAN’A YARDIMLAR SÜRÜYOR 

Öte yandan, muson yağmurları nedeniyle yaşanan ve 1000’den fazla kişinin hayatını kaybettiği Pakistan’a yardımlar devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla insani yardımların sel bölgesine ulaştırılabilmesi için hava koridoru kuruldu.

Bölgeden teminin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetilerine ilişkin kargo uçaklarıyla birinci etapta 10 bin çadır, 50 bin besin kolisi, 50 bin hijyen seti, 10 bin bebek mamasından oluşan insani yardım gereçleri bölgeye gönderilmeye başlandı.

 

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.