İsveç’te Türk asıllı siyasetçi, hükümete davette bulundu: NATO üyeliği için Türkiye’nin taleplerini karşılayın

Posted by

İsveç‘te seçimlere hazırlanan Farklı Renkler Partisi (Nyans) Genel Lideri Mikail Yüksel, 11 Eylül’de yapılacak genel ve mahallî seçim çalışmaları için Botkyrka Türk Kültür Derneğini ziyaret etti.

Mikail Yüksel, İsveç, Finlandiya ve Türkiye ortasında geçen NATO görüşmelerine değindi.

Yüksel, NATO konusunda Türkiye’nin İsveç’ten isteklerini makul bulduğunu aktararak, “Terör örgütleri YPG/PKK yandaşları İsveç’te çok rahat hareket ederek Türkiye aleyhine kara propaganda yapıyor. Yıllardır bu türlü. Haklı olarak Türkiye de bunların durdurulmasını istiyor. Seçimlerden sonra meclise girersek biz de NATO konusunda Türkiye’ye verilen kelamların yerine getirilmesi için çalışmalar yapacağız” sözlerini kullandı.

Yüksel, sıkıntı koşullarda seçim kampanyası yürüttüklerine işaret ederek, ”Irkçılar ve Türkiye terslerinin amacındayız. Seçim çalışmalarımız engellenmeye çalışılıyor. Seçim afişlerimiz hücuma uğruyor, yırtılıyor ya da üzerine yakışıksız tabirlerin yer aldığı yazılar yazılıyor” dedi.

İsveç’te seçimler için oy verme süreci 24 Ağustos’ta başladı. 11 Eylül’de tamamlanacak seçimlerde 7 milyon 700 bin kişinin oy kullanma hakkı var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.