İYİ Parti’ye Katılan Lütfullah Kayalar Kimdir, Kaç Yaşında? Lütfullah Kayalar Hakkında Merak Edilenler

Bir dönem TBMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği, TBMM KİT Komisyon Başkanlığı ile Tarım Orman ve Köy İşleri ve Maliye Bakanlığı görevinde bulunan Lütfullah Kayaların İYİ Parti’ye katılmasının ardından, vatandaşlar tarafından Lütfullah Kayalar ismi arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Konuya ilişkin araştırmalarını sürdüren vatandaşlar Lütfullah Kayalar’ın hayatı merak etti. Lütfullah Kayalar Kimdir, Kaç Yaşında? sorularına yanıt arandı. İşte Lütfullah Kayalar’ın hayatına ilişkin merak edilen sorular ve yanıtları…

Anavatan Partisi iktidarı döneminde bakanlık yapan Lütfullah Kayalar’ın İYİ Parti’ye katılmasının ardından Lütfullah Kayalar ismi arama motorlarında araştırılmaya başlandı.

Lütfullah Kayalar Kimdir?

Lütfullah Kayalar, 1952 yılında Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde doğdu.İlkokulu Namık Kemal İlkokulunda, ortaokulu Yozgat Merkez Ortaokulunda, liseyi Ankara Aydınlık Evler Lisesini bitirdi. Kısa bir süre ODTÜ’ye devam ettikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Yozgat ve Ankara’da avukatlık yaptı. Aynı zamanda sporla da ilgilenerek Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanlığı yaptı.

Lütfullah Kayalar Siyasi Kariyeri

1983 yılında Anavatan Partisi, Ankara il örgütü kurucusu olarak siyasete atıldı ve Yozgat milletvekili seçildi. XVII., XVIII., XIX., XX. ve XXI. Dönem Yozgat Milletvekilliği, TBMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği, TBMM KİT Komisyon Başkanlığı ile Tarım Orman ve Köy İşleri ve Maliye Bakanlıkları yaptı. AGİT Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu üyesiydi. 2007 Genel seçimlerine  CHP’den aday oldu ve seçilemedi. 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Yozgat’tan bağımsız milletvekili adayı oldu. %11,47 oranında oy aldı ve seçilemedi.

Lütfullah Kayalar Hangi Partilerde Görev Aldı?

  • Anavatan Partisi – (1983 – 2002)

  • Cumhuriyet Halk Partisi – (2002 – 2007)

  • İYİ Parti – (2023 – günümüz)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir