Kazada hayatını kaybeden DSP Genel Lider Yardımcısı Hüseyin Kul son seyahatine uğurlandı

Posted by

Kaza, evvelki gece saat 02.00 sıralarında Osmangazi ilçesi Alemdar Mahallesi Mudanya Bulvarı’nda meydana geldi. DSP Genel Lider Yardımcısı Hüseyin Kul’un denetimini kaybettiği 16 HK 834 plakalı arabası, metro çizgisinin duvarına çarptı. 3 çocuk babası Hüseyin Kul, metrelerce sürüklenip bariyerlere çarparak duran arabada sıkıştı. İhbar üzerine kaza yerine itfaiye ve sıhhat grupları sevk edildi. İtfaiyenin yaptığı çalışmayla araçtan çıkarılan Kul, sıhhat takımının birinci müdahalesinin akabinde Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde otomotiv dalına makina ve yedek kesim üretimi yapan fabrikanın da sahibi olan Hüseyin Kul, tabiplerin tüm gayretine rağmen kurtarılamadı.

Hüseyin Kul için Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Cami’nde cenaze merasimi düzenlendi. Merasime DSP Genel Lideri Önder Aksakal, Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, YETERLİ Parti Bursa Vilayet Lideri Selçuk Türkoğlu, çok sayıda iş insanı, yakınları ve fabrikasında çalışanlar katıldı.

AKSAKAL: BURSA İÇİN BÜYÜK BİR KAYIP

DSP Genel Lideri Aksakal, “Elim bir kaza sonucu ortamızdan ayrıldı. Partimizin kuruluşundan bu yana her kademesinde emek vermiş bir arkadaşımızdı. Hüseyin Kul yalnızca bir siyasetçi değildi. Kendisi Bursa için büyük bir kayıp. Binlerce beşere ekmek kapısı açmış, üretimi önceleyen, kalkınmanın üretimle olacağına inanmış dürüst bir sanayiciydi. Düzgün bir insandı. Allah yerini cennet etsin” diye konuştu.

TDP Genel Lideri Mustafa Sarıgül de “Bugün merhum Bülent Ecevit’in yakın bir çalışma arkadaşını Hakk’a uğurluyoruz. Bahtsız bir kaza geçirdi. Yeri cennet olsun. Caminin bu kadar kalabalık olması, rahmetlinin ne kadar sevildiğini gösteriyor. Son derece üzgünüz” dedi.

Hüseyin Kul’un cenazesi öğleyin kılınan cenaze namazının akabinde Hamitler Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.