Kılıçdaroğlu’ndan ‘beşli çete’ çıkışı: Evladımın bile gözünün yaşına bakmam

Posted by

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aylarda yaptığı ‘Ya bana katılın ya da yolumdan çekilin’ açıklaması için “Kendi yol arkadaşlarıma dedim” sözlerini kullandı. “5’li çete ile görüşecek” haberlerine sert çıkarak, “Bırakın rastgele bir kurmayımı; bu çetelerle pazarlık yapan evladımın bile gözünün yaşına bakmam. Gidenlere de uğurlar ola” diye konuştu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aylarda yaptığı ‘Ya bana katılın ya da yolumdan çekilin’ açıklamasıyla ilgili toplumsal medya paylaşımında bulundu.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu tabirlere yer verdi:

“KENDİ YOL ARKADAŞLARIMA DEDİM”

*Ya bana katılın ya da önümden çekilin demiştim. Onu da netleştireyim. Kendi yol arkadaşlarıma dedim.

*5’li çeteler, birtakım sermayedarlar, varlıkçılar, çantacılar bu ülkenin ikinci 100 yılını dizayn etmeye kararlı. Ben ve arkadaşlarım da onlara karşı dimdik durmaya kararlıyız.

“BEŞLİ ÇETELERLE GÖRÜŞME” HABERLERİNE SERT ÇIKTI

*“AK Parti’nin ihalecisi makus, gelsin bizimkiler” demeyenler yol arkadaşım olacak. Artık kimi sermayedarlar, birtakım medya üzerinden, kimi kurmaylarımın beşli çetelerle görüştüğüne dair haberleri devreye sokacakları bilgisi geliyor.

*Kimlerin bu operasyonun gerisinde olduğunu da biliyorum. Benim bu türlü kurmaylarım olmaz. Oldurtmam.

“BENİMLE YÜRÜYÜECEK OLANLAR, BUNU BİLEREK GELSİNLER”

*Benimle olacaklara net söyledim! Bay Kemal’de kurul olmayacak, ihale olmayacak, haksız zenginleşme olmayacak. Benimle yürüyecek olanlar, bunu bilerek gelsinler.

*Çocuklarımız için, torunlarımız için, gençlerimiz için gelsin. Vatanımızın, doğmayı bekleyen evlatları için gelsin. Yoksul fukara için gelsin. Bırakın rastgele bir kurmayımı; bu çetelerle pazarlık yapan evladımın bile gözünün yaşına bakmam. Gidenlere de uğurlar ola.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.