KKTC Cumhurbaşkanı Tatar TSE heyetini kabul etti

Posted by

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Cumhurbaşkanı Tatar, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yakaladığı standartlar çerçevesinde Türk iktisadının rekabet ortamında geldiği seviyenin gurur verici olduğunu söyledi.

Türkiye’nin ihracat potansiyelini artırabilmesinde yakalanan standartların büyük ehemmiyet taşıdığını belirten Tatar, TSE’nin unsurlar doğrultusunda yürüttüğü çalışmalarla kurumların yakaladığı standartların ve sergilenen kararlılığın kıymetine işaret etti.

Tatar, KKTC’nin kendi ölçeğinde üniversal standartları yakalayabilmesi için çeşitli çalışmalar içerisinde olunduğunu kaydederek “Sizlerin (TSE) buradaki varlığı ve yol göstericiliği bizler için son derece değerlidir.” dedi.

Gelişimin ve yeni uygulamalarla verimliliği artırmanın ehemmiyetini lisana getiren Cumhurbaşkanı Tatar, kaliteyi yükselterek memleketler arası ölçekte çeşitli alanlarda rekabeti sürdürmek gerektiğini belirtti.

Tatar, bağlantı dünyasında yakın ülkelerle rekabet edebilir standartlara ulaşmanın ve refahı artırmanın değerini vurgulayarak özverili çalışmalarla ülke iktisadının altyapısını ve verimliliğini yükseltmek gerektiğini kelamlarına ekledi.

TSE başkanlığına seçilen Mahmut Sami Şahin de birinci resmi ziyaretlerini Tatar’a gerçekleştirdiklerini tabir ederek TSE’nin milletlerarası alanda ve KKTC’deki temsilciliğinde yürüttüğü çalışmalar hakkında Tatar’ı bilgilendirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.