Lider Oran: İşçinin hakkından tasarruf edilmez

Posted by

Çeşme Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası ortasında belediyede misyon yapan 410 emekçi çalışanı kapsayan Toplu İş Kontratı imzalandı. Belediye Şirketi ÇEŞTUR hizmet binasında imza merasimi düzenlendi. Çeşme Belediye Lideri M. Ekrem Oran ile DİSK Genel İş Sendikası 4 No’lu Şube Lideri Aydın Tekin ortasında imzalanan iki yıl vadeli mukaveleyle personellerin hakları güzelleştirildi. Merasime, CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç, sendika yöneticileri ve belediye bürokratları katıldı.

“ÇALIŞANLARIMIZIN HAKKINI MÜDAFAAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Düzenlenen Toplu İş Mukavelesi imza merasiminde konuşma yapan Lider Oran, “Çeşme ailem için gece gündüz demeden çalışan çalışanlarımıza alın teri kurumadan hakkını teslim etmek üzere çıktığımız bu yolda Disk Genel İş Sendikası 4. No’lu Şubesi ile 2 yıl periyodik Toplu İş Mukavelemizi imzaladık. DİSK Genel İş Sendikası Lideri Aydın Tekin ve idaresi ile uzun süren görüşmelerimiz sonucunda imzaladığımız mukavele ile personellerimizin haklarını güzelleştirdik. Bir ülkede bir şeylerden tasarruf edilecekse bu işçinin hakkı değildir. Biz sürekli çalışanlarımızın hakkını muhafazaya devam edeceğiz. Bu kontrat emekçilerimize fiyat artışının yanı sıra birçok yarar da sağlayacak. Çeşme’mize, emekçilerimize iyi ve uğurlu olsun. Kelam verdiğimiz üzere, Çeşme için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN ORAN’A TEŞEKKÜR

DİSK Genel-İş Sendikası 4 Nolu Şube Lideri Aydın Tekin de toplu iş kontratının imzalanmasından duyduğu memnuniyeti lisana getirerek; “Çeşme Belediyesi Çestur Şirketinin üyesi olduğu SODEMSEN ile sürdürülen toplu iş kontrat görüşmeleri karşılıklı muahede ile sonuçlanmıştır. Emeği geçen yürekli temsilcilerimize, yöneticilerimize, kontratımıza katkı koyan tüm personel arkadaşlara ve emekten yana hal alan, SODEMSEN yetkililerine, Belediye lider yardımcımıza, belediye bürokratlarına, şirket yetkililerine, Çeşme Belediye Liderimiz Sayın M. Ekrem Oran’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.