Pakize Suda’nın hayatını kaybettiği tez edildi, yeğeni açıklama yaptı

Posted by

Demans hastalığı ile gayret eden oyuncu Pakize Suda’nın hayatını kaybettiği tezi, yeğeni Dilara Elagözlü tarafından yalanlandı.

Geçen aylarda Demans teşhisi konulan Pakize Suda’nın sıhhat durumuyla ilgili ortaya atılan argümanlar sonrası açıklama yapıldı.

72 yaşındaki oyuncunun yeğeni Dilara Elagözlü, “İstemeyerek gelen telefonlar üzerine bir açıklama yapıyorum. Teyzem Pakize Suda’nın öldüğüne dair palavra yanlış haberler çıkıyor. Bu türlü bir durum yok. Kendisi pek sağlıklı bir durumda tedavi süreci devam ediyor. Bilgilerinize” sözünü kullandı.

Dilara Elagözlü’nün açıklaması.

YEĞENİ VASİ OLARAK ATANMIŞTI

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda düzenlenen rapor üzerine mahkeme, Pakize Suda’ya yeğeni Dilara Elagözlü’nün vasi olarak atanmasına karar vermişti.

Pakize Suda’nın yeğeni Dilara Elagözlü şunları söylemişti:

“Teyzemin bu rahatsızlığı 6-7 seneye dayanıyor. Unutmalarla, eşyalarını kaybetmelerle başladı. Birlikte çalıştığı beşerler da bunu fark etti. Kendisi bu rahatsızlığını uzun mühlet kabul etmedi. Kendinde olduğu mühlet içinde ‘siz kendinize bakın’ dedi. Anneannemin ve teyzemin art geriye merhum olmasıyla, yaşadığı duygusal şeylerde bu hastalığı tetikledi. Tiroid haplarını belirli bir müddet kullanmadı.”

“Bana bir konuşmamızda ‘her şeyi unutarak ölmek istiyorum’ dedi. 18 yaşından beri kendi yaşamayı tercih etmiş, kedileriyle keyifli olan bir insan. Sonlu ve kuşkucu yapısı hastalıkla daha da gelişti. Birkaç yıldır kelamlarına prestij edilemeyecek bir hale geldi. 3 sene evvel etrafından bize şikayet geldi, meskenine gittim. Konutu çok dağınıktı. Toparlamak istedim fakat müsaade vermedi. Tabipleri çağırmak istedik kabul etmedi.”

“Elimizden geldiği sürece bakmaya çalışıyoruz. Şimdi bu hastalığa bir deva yok. İlaçlar yalnızca semptomları yavaşlatıyor. Fizikî sıhhati yeterli ancak beyin olarak bu şekilde…”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.