Rekabet Kurumu ikinci el araba satış şirketlerine soruşturma açtı

Posted by

Rekabet Şurası, Otomobilim Com, Vava Cars Turkey, Otomobil Sepeti ve Letgo Taşınabilir İnternet hakkında soruşturma açtı.

Kararda şöyle denildi:

Arabam Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Otomobil Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Taşınabilir İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açıldı. 

Çevrim içi platformlar üzerinden ikinci el binek araç alım, satımında faaliyet gösteren Otomobilim Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Otomobil Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Taşınabilir İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş.’nin çeşitli uygulamalar ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. hususunu ihlal ettikleri argümanı üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

BULGULAR ÖNEMLİ VE YETERLİ!

Ön araştırmada elde edilen bilgi, evrak ve yapılan tespitleri 21.07.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Heyeti, bulguları önemli ve kâfi bularak; Otomobilim Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Otomobil Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Taşınabilir İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-33/528-M sayı ile karar verdi.

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.