Robert De Niro: ‘Atatürk’ü oynamak isterdim’

Posted by

Ortak olduğu restoranın tanıtımı için İstanbul’a gelen ünlü yıldız Robert De Niro, iktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinden Olkan Özyurt’a konuştu.

“Nasıl bilirsiniz Türk mutfağını, misafirperverliği?” sorusuna ünlü oyuncu, “Türkiye çok hoş bir ülke. Varlıklı bir kültürü var. Yalnızca yemek kültürüyle anılamayacak kadar güçlü. 20 yıl evvel geldiğim vakit salaş yerlerde, sokak ortalarında çok lezzetli yemekler yediğimi hatırlıyorum” diye karşılık verdi.

“AKLIMA BİRİNCİ ATATÜRK GELİYOR”

“Türk dünyasından tarihi bir şahsiyeti oynamak isteseydiniz, kim olurdu?” sorusu üzerine de şu karşılığı verdi:

“Eminim ki tarihinizde canlandırmaktan çok büyük keyif alacağım birçok tarihi kişilik var. Lakin elbette aklıma birinci olarak Atatürk geliyor. Fakat şu an için bu türlü bir durum yok.”

“İSTANBUL SİNEMA YAPMAK İÇİN SÜPER BİR YER”

Önceki gün düzenlenen basın toplantısında “İstanbul’da bir sinema yapmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna karşılık veren ünlü aktör Robert De Niro, şöyle konuşmuştu:

“Şimdilik bu türlü bir planım yok. Ancak olağan İstanbul’da sinema yapmak eminim fevkalade olur diye düşünüyorum. Bunun için evvel bir senaryo lazım. Sinema yapabilmem için bir senaryo lazım o da kolay bir iş değil. Burada bir sinema yapmayı elbette çok isterim lakin bunun için birinin bana hoş bir senaryo vermesi lazım. O denli bir şey olursa birlikte çalışmak isteyeceğim bir insan olursa neden olmasın? İstanbul sinema yapmak için mükemmel bir yer. Kapalıçarşı’yı hatırlıyorum. Harika bir yerdi. Sultanahmet’te sahiden fevkalade.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.