Ülkeyi karıştıran olay: Genç bayana trende toplu tecavüz

Posted by

Pakistan’da iki çocuk annesi bir bayanın geçen hafta bindiği trende bilet denetimi yapan misyonlu tarafından boş bir kompartımana götürülüp orada toplu tecavüze uğraması ülkede büyük reaksiyona yol açtı.

Pakistan’da 25 yaşında bir bayan, Karaçi kentine giden bir trenin kompartımanında toplu tecavüze uğradı.

İki çocuk annesi bayanın geçen hafta bindiği trende bilet denetimi yapan bir misyonlu tarafından boş bir kompartımana götürüldüğü ve orada tecavüze uğradığı belirtildi. Olayla ilgili üç kişi gözaltına alındı.

Cinsel taciz ve tecavüz hadiselerinin yaygın olduğu ülkede son olay büyük reaksiyona yol açtı. Bayan hakları örgütleri olayı protesto ederken tecavüzcülere ağır cezalar verilmesi istendi. Toplumsal medyada da çok sayıda kişi, trende güvenliğin zayıf olmasını eleştirerek olayın sorumlularının idam edilmesi daveti yaptı.

Pakistan’da resmi sayılara nazaran son dört yılda 14 binden fazla bayan, yani günde 11 kişi tecavüze uğruyor. Saldırganların çok az kısmının ceza alması ise reaksiyonlara yol açıyor.

Pakistan Meclisi, tecavüz suçlularına kimyasal hadım cezası verilmesinin yolunu açan bir tasarıyı geçen yıl kabul etmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.