Vali Yerlikaya’dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi temel atma programına davet

Posted by

Vali Yerlikaya, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul’un fethinin 569. yıl dönümünde, 29 Mayıs Pazar günü 16.00’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin temeli atılacak, 145 bin 300 fidan toprakla buluşacak. Gelin, fetih coşkusuyla fidanlar dikelim” tabirlerini kullandı.

Yerlikaya, paylaşımda yer alan görüntü iletisinde da 29 Mayıs Pazar günü tüm İstanbulluların iki büyük coşkuyu birlikte yaşayacaklarını söyledi.

İstanbul’da 2018’den bugüne 13 millet bahçesinin imalinin tamamlandığını tabir eden Yerlikaya, şöyle devam etti:

“2 milyon 200 bin metrekarelik bu bahçelerde bayanı, erkeği, genci, yaşlısı tüm hemşehrilerimiz 40 bini aşkın ağacın gölgesinde yürüyüş yapıyor, dinleniyor, çocuklarımız oyunlar oynuyor. Millet bahçelerimiz, İstanbul’umuzun yalnızca bugünü için değil geleceğimiz, çocuklarımız, torunlarımız için nefes olacak. Gelin, bu pazar Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne fidanlar dikelim. Bir tek ağaç kısmı için kanunname hazırlatan Fatih Sultan Mehmet Han’ı, onun muzaffer ordusunu rahmet, minnet ve hürmetle yad edelim. Fetih coşkusuyla fidanlar dikelim.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.