Analist: İşte Boğada 5X Potansiyeli Olan 3 Yapay Zeka Coin!

Yapay Zeka son birkaç yıldır dünyayı kasıp kavuruyor. AI tokenları, kripto endüstrisinde hayati bir rol oynuyor. Bu tokenler yapay zeka tabanlı projelere yardımcı oluyor. Ayrıca, merkezi olmayan finansal sistemin evrenini yeniden yapılandırma yolunda. Kripto analisti Elena R, boğa piyasasında 5X potansiyeli olan 3 yapay zeka coin projesine bakıyor.

İlk sıradaki yapay zeka coin: Fetch.ai (FET)

Fetch.ai, uzlaşma mekanizması olarak kriptografi ve oyun teorisini kullanıyor. Bu yüzden, şu anda finans, enerji ve ekonomi ile ilgili çeşitli uygulamalar için en verimli makine öğrenimi platformlarından biri. Öncelikle kullanıcıların sonuç almak için harcadıkları zamanın azaltılmasını odağına alıyor. Ayrıca, Uniswap kullanıcılarının tercih ettikleri koşullara göre ticareti otomatikleştirmelerine yardımcı oluyor.

FET fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Fetch.ai tokenı şu anda önceki ATH’sine kıyasla yaklaşık %50’lik bir indirimle işlem görüyor. Ancak, yapay zeka dünyasının benimsenmesindeki artış, bu token değerini önümüzdeki dönemde yeni bir zirveye çıkarabilir. Çünkü bu yapay zeka coin yüksek değere ve güçlü temellere sahip. Bu nedenle, bu liste için potansiyel bir seçim oluyor. FET tokenı şu anda 831.554.441 FET dolaşım arzı ve yaklaşık 510 Milyon dolar piyasa değeri ile 0,6123 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, FET fiyatı yeniden ivme kazanırsa ATH sadece 2 kat uzakta.

İkinci sırada Singularity (AGIX) geliyor

Singularity, Ethereum tabanlı bir yapay zeka coin. Proje, öncelikle kullanıcılarının bir pazarda yapay zeka tabanlı hizmetler ve ürünler için ödeme yapmasına olanak tanıyor. AGIX, DeFi ekosistemindeki işlemleri kolaylaştırmada önemli bir rol oynuyor. Bu yüzden bugün kripto endüstrisindeki en çok aranan AI tokenlarından biri olarak kabul görüyor.

AGIX fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Singularity, geçtiğimiz yıllarda önemli bir büyüme gösterdi. Ayrıca uzmanlar, önümüzdeki dönemde katlanarak artacağını tahmin ediyor. Kullanıcılar bu platformun yardımıyla çeşitli AI ürünlerini satın alabilir veya satabilir. Ayrıca, AI eğitim süreci boyunca ilerlemenin katkısında önemli bir rol oynuyor. AGIX token şu anda 0,2972 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, 372,601 milyon dolarlık piyasa değeri ile 1.252.810.208 AGIX dolaşım arzına sahip. Potansiyel büyüme ile AGIX’in yaklaşan boğa koşusunda 5 kata kadar olası bir getiri kaydetmesi mümkün.

Son sırada The Graph (GRT) var

The Graph, merkezi olmayan bir protokolün Blockchain’deki verilerin indekslenmesine ve sorgulanmasına yardımcı olan Ethereum tabanlı bir yapay zeka coin. Öncelikle Ethereum ve Filecoin’den gelen verileri endeksliyor. Veriler daha sonra herkes tarafından sorgulanabilen alt sınıflar halinde gruplandırılır.

GRT fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Proof-of-Stake mekanizmasının yardımıyla GRT, verileri bağımsız olarak topluyor ve kullanıyor. Grpah, aracılara olan ihtiyacı azaltan açık kaynaklı bir protokol olarak çalışıyor. ERC-20 tabanlı bir token olan GRT’yi, Ethereum’da veya ERC-20 uyumlu diğer depolama cüzdanlarında saklamak mümkün. GRT’nin şu anda dolaşımda 9.391.751.499 GRT arzı var. Ayrıca, yapay zeka coin projesi yaklaşık 1,588 milyar dolar piyasa değerine sahip. Token ise mevcut durumda 0,1691 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx