Geceden iPhone 15 kuyruğuna girdiler

Alışveriş merkezlerinin önünde kuyruk olan vatandaşlar 50 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan cihaza büyük ilgi gösterdi. Karaköy sahilde bulunan bir alışveriş merkezine helikopterle getirilen telefonlar için kuyruk oluşurken Kadıköy’de ise cep telefonunun yeni modelini almak isteyen vatandaşlar mağaza önünde sırada bekledi. Bir firmanın iPhone 15 teslimatlarını helikopterlerle yapması ise gündem oldu.

iPhone 15’in 128 GB’lık baz modeli 49.999 TL, Plus model 56.999 TL, Pro model 64.999 TL ve Pro Max modelin 76.999 TL’den satılıyor. Cihazın yeni serinin Türkiye’de stokları dün anında tükendi. Apple Store’a göre bu cihazları almak için en az 5 hafta daha beklemek gerekiyor.

Apple Bağdat Caddesi mağazasında ön siparişlerini verip randevularını oluşturan kullanıcılar heyecanla bekledikleri yeni iPhone’larıyla buluşma heyecanını paylaştı.

İstanbul’da yaşayan Almanca öğretmeni Elçin Öztürk, iPhone 11’den iPhone 15’e geçtiği için heyecanlı olduğunu ve Apple Etkinliğini izlediğinde en etkilendiği kısmın Apple’ın yeni çevre politikaları olduğunu söyledi. Apple’ın karbon nötr ürünler üretme girişimini ve 2030’a kadar tüm ürünlerin karbon nötr olacağını duyduğu zaman kayıtsız kalamadığını, Apple’ın çevreye duyduğu saygıdan etkilenerek uzun zamandır yenilemediği iPhone’ununu değiştirmeye karar verdiğini söyledi.

Dijital Pazarlamacı Emre Öztürk, iPhone 15 Pro Max modelini bir an önce kullanmak istediğini belirtiyor. Öztürk, telefonun kamera özelliklerinin kendisi için çok önemli olduğunu belirtirken, iPhone’unu hemen kullanmaya başlayacağını ve her yıl bir üst modele geçen bir kullanıcı olarak, iPhone 15 Pro ile gelen yeni kamera özelliklerini çok merak ettiğini söyledi. Ataberk Saraç da her sene yeni iPhone modelini aldığını, bu nedenle ilk kullanıcılardan olmayı çok istediğini belirtirken, güvenlik ve gizlilik özelliklerinin Apple’ı tercih etme nedenlerinin başında geldiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx