Milyoner şarkıcı annesine tek kuruş vermiyor! ‘Geçinebilmek için öğretmenliğe başladı’

Derleyen: Buse Bulat / Milliyet.com.tr
15 ay önce nikah masasına oturduğu Sam Asghari ile boşanma aşamasında olan ‘Popun Prensesi’ Britney Spears, annesi Lynne Spears ile ilgili ortaya atılan iddialarla adından söz ettirdi.

Daily Mail’e konuşan bir kaynak; milyoner kızıyla arası bozuk olduğu bilinen Lynne Spears’ın zor günler geçirdiği aktardı.

“KIZIYLA İLİŞKİSİ MADDİ DURUMUNU ETKİLEDİ”

İsmi paylaşılmayan kaynak, “Faturalarını ödemekte zorlanıyor” diyerek; 68 yaşındaki Lynne’in geçinebilmek için yarı zamanlı olarak vekil öğretmenlik yapmaya başladığını öne sürdü.

Kaynak, Spears’ın 42 yaşındaki kızıyla olan karmaşık ilişkisinin mali durumunu ciddi şekilde etkilediğini ve Lynne’nin para sıkıntısı çektiğini de sözlerine ekledi.

DAHA ÖNCE DE BRITNEY’DEN DESTEK İSTEDİ

Öte yandan üç çocuk annesi Lynne Spears’ın, geçtiğimiz yıl büyük kızı Britney Spears’tan maddi destek istediği biliniyor.

Şarkıcının vesayetinin resmen sona ermesinden yaklaşık beş ay sonra Lynne, vesayet davası sırasındaki duruşmalara ‘ilgili taraf’ olarak katılması sebebiyle ortaya çıkan ve 660 bin doları aşan faturayı Britney’nin karşılamasını istedi.

“10 YIL KIZININ HER MASRAFINI ÖDEDİĞİ BİR EVDE YAŞADI”

Ancak Britney’nin avukatı Mathew Rosegart, bu talebin ‘hiçbir yasal dayanağı’ olmadığını ve müvekkilinin yıllardır ailesinin ‘geçimini sağlayan kişi’ olduğunu belirterek Lynne Spears’ın isteğini geri çevirdi.

Rosegart, açıklamasında; Lynne’in geçmişte en az on yıl boyunca Britney Spears’ın sahibi olduğu, elektrik, telefon, sigorta, emlak vergileri, çevre düzenlemesi, havuz işleri, haşere kontrolü, onarım ve bakım masraflarını sürekli olarak ödediği, toplamda yaklaşık 1.7 milyon dolar değerindeki büyük ve geniş bir evde ikamet ettiğini de paylaştı.

TALEBİNİ GERİ ÇEKTİ

Lynne, bu açıklamadan altı ay sonra kızının mahkeme masraflarını ödemesi talebini geri çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx