PayPal Kapsamı Genişletiyor! Dev Bitcoin Borsasıyla Ortaklık

PayPal stablecoin’i PYUSD’nin benimsenmesini desteklemeyi amaçlayan stratejik bir hamle var şimdi karşımızda. Kripto para borsası Crypto.com, fintech devi PayPal ve stablecoin ihraççısı Paxos ile güçlerini birleştirdi. Bu ortaklık, PayPal’ın Ağustos ayında önemli bir tantanayla piyasaya sürdüğü stablecoin’inin kullanımını artırmaya çalışmasıyla ortaya çıktı.

Crypto.com: Tercih edilen PayPal USD borsası

Kripto odaklı çözümleriyle tanınan Crypto.com, bu ortak girişim sayesinde PayPal USD (PYUSD) için tercih edilen borsa haline geldi. Bu ortaklığın temel amacı, PayPal’ın hem tüketicileri hem de tüccarları kapsayan kapsamlı küresel ağından yararlanmak. Ayrıca kripto para birimlerini her cüzdan için erişilebilir kılmak. Kullanıcılar ayrıca, geleneksel finans ve kripto ekosistemi arasında sorunsuz işlemleri kolaylaştırarak, PayPal aracılığıyla Crypto.com Visa kartlarına yükleme yapma kolaylığına sahip olacaklar.

Mevcut senaryonun anlık görüntüsü dikkat çekiyor. Stablecoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana 33,4 milyon PYUSD tokeninin piyasaya sürülmediğini ortaya koyuyor. Bu da toplam PYUSD arzının %75 gibi önemli bir kısmının hâlâ kullanılmadığı anlamına geliyor. İlk benimseme beklentileri karşılamamış durumda. Ancak son trendler PYUSD kullanımında artan bir yükselişe işaret ediyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda 13 Eylül’de  , piyasaya sürülmemiş tokenlar toplam arzın %80’ini oluşturuyordu. Bu rakam şu anda %75’e düştü. Buna göre bu durum umut verici bir benimseme yörüngesine işaret ediyor.

PYUSD büyümesine işbirlikçi bir yaklaşım

Crypto.com ve PayPal, bu ortaklığı kurarak yalnızca PYUSD’nin erişilebilirliğini artırmakla kalmıyor. Aynı zamanda çeşitli işbirlikçi kullanım durumlarını da araştırıyor. Benimseme eğrisi gelişmeye devam ettikçe durum daha da belirgin hale gelecek. İki kuruluş geleneksel finansal sistemler ile gelişmekte olan kripto para dünyası arasındaki boşluğu doldurmada önemli bir rol oynayacak

Crypto.com ve PayPal arasındaki işbirliği, PYUSD’nin kullanımını ve benimsenmesini ilerletmede önemli bir adımı işaret ediyor. Crypto.com’un tercih edilen PYUSD borsası statüsü dikkat çekiyor. Buna göre PayPal’ın küresel ağının desteğiyle, stablecoin kripto para dünyasında ilgi çekmek için iyi bir konuma sahip.

Stablecoin dünyası

Piyasaya sürülmemiş tokenler yavaş yavaş dolaşıma girdikçe, PayPal USD’nin yaygın kabul görme potansiyeli var. Ayrıca bu durum giderek daha umut verici hale geliyor. Bu ortaklık yalnızca kripto topluluğuna fayda sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda dijital varlıklara daha fazla erişilebilirlik çağını müjdeliyor. Diğer taraftan kriptokoin.com olarak baktığımızda yeni bir finansal kapsayıcılık çağını başlatıyor. İlerleyen günlerde Tether USDT yanında bir de PayPal USD’yi daha çok duyacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx