Ünlü futbolcu Caner Erkin’e ‘icra’ şoku! ‘Ödemeyi yaptım’ dedi dava açtı

Dinçer GÖKÇE

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dosyada, davacı konumda ünlü futbolcu Caner Erkin yer alıyor. Dosyanın iki sanığından biri HB Kumaş şirketinin ortağı Serdar Beytaş, diğeri ise Demand Gayrimenkul AŞ’nin sahibi Atalay Demirbaş.

PROTOKOL İMZALADILAR

Dava dosyasına göre, Caner Erkin ile Atalay Demirbaş arasında birtakım ödemeler ve gayrimenkul devri ile ilgili anlaşma yapıldı. Taraflar arasında bir protokol imza altına alındı. Bu kapsamda Erkin, birtakım senetleri imzalayarak Demirbaş’a verdi.

CANER ERKİN’E İCRA TAKİBİ!

Erkin’in verdiği senetlerden biri 20 bin TL, diğeri ise 100 bin TL’likti. Düzenleme tarihi 7 Eylül 2017, ödeme tarihi 2018 yılı olan iki senedin ödemesini Caner Erkin banka yolu ile yaptı. Ancak, iddiaya göre, Erkin’in ödemesini yaptığı iki senet, Demirbaş tarafından Beytaş’a verildi. Beytaş, aldığı iki senedi işleme koydu; Erkin’e yönelik icra takibi yaptı.

Atalay Demirbaş, Caner Erkin’in kendisine bir çok senet verdiğini kaydetti.

“SENETLERİN ÖDEMESİNİ YAPTIM”

Erkin, hem Beytaş hem Demirbaş hakkında şikâyetçi oldu. İkili hakkında ‘bedelsiz senedi işleme koyma’ suçundan dava açıldı. Sanıklardan Beytaş, Demirbaş’ın kendisine olan borcu nedeni ile anılan senetleri verdiğini söyledi. Beytaş, sahibi olduğu şirketlerin iş hacminin yüksek olduğuna işaret ederek, kendisine atfedilen suçu işlemesinin mümkün olamayacağını kaydetti.

ŞÜKRAN OVALI DA YANINDAYDI

Demirbaş adına yapılan savunmada, Erkin’in senetleri verdiği esnada, yanında oyuncu eşi Şükran Ovalı’nın da olduğunu kaydetti. Demirbaş, Erkin’in, senedinin ödeme günü geldiğinde eski teknik direktör Tayfur Havutçu’nun kendisini arayarak, senedin işleme konulmaması talebini ilettiğini kaydetti.


Caner Erkin’in senetleri imzaladığı sırada, yanında eşi Şükran Ovalı’nın da olduğu öne sürüldü.

MASERATTİ’SİNİ DEVREDECEKTİ

Erkin’in, Demirbaş’a birçok senet verdiğine işaret edilen dilekçede “Caner Erkin, ödeme yükümlülüğünden kurtulmak için müvekkile suç isnat etmiştir” denildi.

Dilekçede, Erkin’in, Demirbaş’a devretmeyi vaat ettiği 460 bin dolarlık Maseratti marka aracın devrini ise vermediği öne sürüldü. Dilekçede, Erkin’in Ataköy’de aldığı 1 milyon 158 bin dolarlık daire için ise 858 bin TL ödeme yaptığı, aradaki farkı ise Demirbaş’ın ödediği öne sürüldü.


Erkin’in, 1.2 milyon dolara aldığı ev Ataköy’deki bu projede yer alıyor.

İSTİNAF, BERAAT KARARINI BOZDU

Yapılan yargılama sonrası mahkeme, iki sanık için de beraat kararı verdi. Karara yapılan itiraz sonrası dosya İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne gitti. Daire, ilk derece mahkemesinin eksik inceleme yaptığına vurgu yaparak kararı bozdu. Bozma kararı sonrası, dosya yeniden mahkemesine geldi. Mahkeme, bir sonraki duruşma için ise önümüzdeki eylül ayı sonuna gün verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx